BIANCA pneu, Dušan Lednický  Záturčianska 66, 03601  Martin    tel.: +421 908 900 950  e-mail: d.lednicky@centrum.sk   © 2016  
Energetický štítok pneumatík poskytuje informácie o aspektoch týkajúcich sa bezpečnosti a vplyvu pneumatiky na životné prostredie. Podobne ako energetický štítok spotrebičov aj štítok označujúci pneumatiky zjednoduší porovnávanie pneumatík z hľadiska priľnavosti na mokrom povrchu, úspory paliva a hluku.
Dôležité informácie
DOMOV SLUŽBY O NÁS DÔLEŽITÉ INFORMÁCIE KONTAKT
Povinné zimné pneumatiky u nás a v susedných štátoch Slovensko  -  od 15. novembra do 31. marca, ak je na vozovke súvislá vrstva snehu, ľad alebo námraza. Výška dezénu 3 mm. Česko  -  od 1.novembra  do 31.marca na cestách označených dopravnou značkou platí to čo u nás ak je na vozovke suvistlá vrstva snehu, alebo námraza.  Výška dezénu 3 mm. Rakúsko  -  od 1.novembra  do 15.apríla, Výška dezénu 4 mm. Poľsko  -  neexistuje povinnosť používať zimné pneumatiky, ale s ohľadom na tuhé zimy s množstvom snehu ich vodičom určite odporúčame. Maďarsko  -  nemajú vodiči povinnosť používať zimné pneumatiky. Povinnou výbavou v zimných mesiacoch sú ale snehové reťaze. Táto povinnosť sa vzťahuje aj na cudzincov, ktorým nemusí byť umožnený vstup do krajny v prípade, že ich vo vozidle nemajú.
nie sme jediný, ale chceme byť najlepší...